Specjalizujemy się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, a także w obsłudze klientów indywidualnych. Klientom firmowym zapewniamy obsługę dedykowanego Doradcy Klienta 24/7, indywidualne kursy wymiany walut i stałe wsparcie Specjalistów ds. rozliczeń i transakcji. Oferujemy najbardziej konkurencyjne kursy na rynku wymiany walut, obsługę klienta w trzech językach, regularne promocje i rabaty dla naszych stałych klientów, a także możliwość negocjacji kursów walut. Dzięki wygodnemu, bezpiecznemu i intuicyjnemu interfejsowi, nasza strona internetowa jest doskonałym miejscem do realizacji usług płatniczych oraz szybkiej i bezpiecznej wymiany walut online.
Przez wszystkie dni w roku i o dowolnej porze możesz zlecić usługi płatnicze i dokonać wymiany walut online.
W najwygodniejszym dla siebie czasie i z dowolnego miejsca dokonasz zlecenia przelewu czy wymienisz walutę. Stała dostępność serwisu onlinekantorkurs.pl dla Klientów jest naszym priorytetem.
Posiadamy duże doświadczenie w sektorze wymiany walut i FinTech, które zdobyliśmy dzięki wieloletniej pracy w sektorze bankowym, internetowych kantorach wymiany walut i instytucjach finansowych. Dlatego doskonale znamy potrzeby naszych Klientów i dzięki temu wiemy jak stworzyć obsługę i produkty na jak najwyższym poziomie.
W godzinach pracy serwisu służymy pełnym wsparciem i pomocą. Odpowiemy na każde Twoje pytanie, przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji i postaramy się rozwiązać ewentualne problemy.
Z przyjemnością czekamy na telefony od Klientów i zachęcamy do kontaktu z nami.
Poza godzinami pracy serwisu, w sytuacjach naprawdę pilnych i kryzysowych, można kontaktować się z naszym specjalnie dedykowanym dla Klientów telefonem awaryjnym, czynnym od zamknięcia do otwarcia serwisu oraz w weekendy i dni wolne od pracy.
Właścicielem serwisu onlinekantorkurs.pl jest KURS SP. Z O.O. z siedzibą w Katowicach, ul. Andrzeja Mielęckiego 10 lok. 402, 40-013 Katowice, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0001025251, NIP: 8971919684, REGON: 524751491.
Kapitał zakładowy: 1 068 000,00 zł (opłacony w całości).
KURS SP. Z O.O. została wpisana jako Mała Instytucja Płatnicza do Rejestru Usług Płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego pod nr RUP: MIP236/2024
KURS SP. Z O.O. jest objęta stałym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), jako Mała Instytucja Płatnicza.
Co to jest Mała Instytucja Płatnicza?
Mała Instytucja Płatnicza (MIP) stanowi jedną z form prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.
Podjęcie działalności w charakterze MIP, wymaga uzyskania wpisu do prowadzonego przez KNF rejestru dostawców usług płatniczych i wydawców pieniądza elektronicznego. Wynika to z faktu, że działalność w zakresie usług płatniczych jest działalnością regulowaną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców.
Mała Instytucja Płatnicza - zgodnie z ustawą o usługach płatniczych osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, wpisana do rejestru dostawców usług płatniczych i wydawców pieniądza elektronicznego, prowadząca działalność w zakresie którejkolwiek z usług płatniczych innej niż usługa inicjowania transakcji płatniczej lub usługa dostępu do informacji o rachunku.
Działalność Małych Instytucji Płatniczych jest działalnością regulowaną w rozumieniu ustawy Prawo Przedsiębiorców, co oznacza, że jej prowadzenie jest możliwe wyłącznie po spełnieniu przesłanek określonych w ustawie i po otrzymaniu wpisu do właściwego rejestru.
Wprowadzenie Małych Instytucji Płatniczych do polskiego porządku prawnego stanowi implementację postanowień tzw. dyrektywy PSD2.
Zgodnie z art. 117h ustawy o usługach płatniczych, Mała Instytucja Płatnicza musi posiadać rozwiązania organizacyjne, które pozwalają na wyliczenie całkowitej miesięcznej kwoty transakcji płatniczych a ponadto musi wdrożyć procedury przewidziane w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Osobą zarządzająca Małą Instytucją Płatniczą nie może być osoba prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, przestępstwo przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, przestępstwo, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej lub przestępstwo skarbowe.
Ponadto, Mała Instytucja Płatnicza jest obowiązana posiadać program działalności i plan finansowy na okres pierwszych 12 miesięcy działalności, który uwzględnia wymóg maksymalnej średniej całkowitej kwoty transakcji płatniczych z poprzednich 12 miesięcy wykonanych przez małą instytucję płatniczą.
Mała instytucja płatnicza obowiązana jest posiadać także wdrożoną aktualną procedurę zarządzania ryzykiem, na które może być narażona. Mała instytucja płatnicza świadcząca usługę polegającą na przyjmowaniu wpłat gotówki i dokonywaniu wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz świadcząca usługi wszelkich innych działań niezbędnych do prowadzenia rachunku może przechowywać środki pieniężne użytkowników na rachunkach płatniczych.
Mała Instytucja Płatnicza może między innym świadczyć usługi płatnicze w zakresie: